Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego

 

Dnia  27 grudnia 2017  roku wspólnie z Dyrekcją Szkoły o godzinie 10.00  uczciliśmy 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na cmentarzu parafialnym w obecności pocztów sztandarowych oddaliśmy hołd bohaterom zwycięskiego zrywu – Powstania Wielkopolskiego z 27 grudnia 1918 roku, została odczytana historia tych wydarzeń oraz złożone wiązanki kwiatów.

W patriotycznych uroczystościach wzięli udział Burmistrz Gminy Miłosław, Przewodniczący Rady, Proboszcz, Wikariusz oraz mieszkańcy Miłosławia .We wspomnianym grobie spoczywa sześciu powstańców: Jan Chojnacki, Stefan Wiśniewski, Jan Michalak, Józef Łukaszewski, Stanisław Mencel i Jan Czaprowicz.

 

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak