POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY


Tradycyjnie od 2004 r. po raz osiemnasty przeprowadzony został Powiatowy Konkurs Matematyczny we Wrześni.  W tym roku organizację imprezy zakłóciła pandemia, ale na szczęście udało  się umożliwić uczniom klas VII i VIII międzyszkolne zmagania. Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w naszej szkole, a następnie trzech uczniów zostało zgłoszonych do drugiego etapu. Byli to:

  • Natalia Barczak uczennica VIIIa
  • Maksymilian Przysiuda uczeń VIIIa
  • Mateusz Przybyłowicz uczeń VIIIc.

 Pani Agnieszka Dyrka-  powiatowy koordynator konkursu, przygotowała zestawy zadaniowe dla wszystkich zgłoszonych uczestników finału. 14 maja 2021 r  o godzinie 9:00, we wszystkich zgłoszonych szkołach uczniowie przystąpili do konkursu. Uczestnicy finału w ciągu 100 minut rozwiązywali 20 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Do finałowych zmagań przystąpiło 39 uczniów z 14 szkół powiatu wrzesińskiego.

 25 maja 2021 r. w SSP nr 1 we Wrześni komisja konkursowa wyłoniła czworo laureatów.

Wśród laureatów  zaszczytne III miejsce zajęła Natalia Barczak uczennica klasy VIIIa Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu.

 Natalko gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak