Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych

Na przełomie lutego i marca odbyły się w naszej szkole w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO spotkania uczniów klas VIII i IIII gimnazjum  z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych z powiatu Wrzesińskiego i Średzkiego . Gościliśmy następujące szkoły:

• 19 lutego – Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni;
  • 26 lutego – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni;
  • 4 marca – Liceum Ogólnokształcące im H. Sienkiewicza we Wrześni;
  • 5 marca – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wlkp.
  • 11 marca – Zespół Szkół Politechnicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej okolicznych szkół średnich na najbliższy rok szkolny. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po których mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami zaproszonych szkół. Każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu. Koordynatorem spotkań była pedagog szkolny.

Mamy nadzieję, że spotkania pomogą naszym ósmoklasistom i trzecioklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.