TURNIEJ „DZIKICH DRUŻYN” 4 X 4

 

NARODOWY DZIEŃ SPORTU NA ORLIKU

PIŁKA NOŻNA PODWÓRKOWA

 

W sobotnie południe na boisku Orlik w ramach Narodowego Dnia Sportu, odbyło się spotkanie z cyklu „Podwórkowa Piłka Nożna”.

Ideą projektu jest nawiązanie do zanikającej już niestety tradycji „gier podwórkowych”, kiedy to po zajęciach szkolnych, dzieci i młodzież spotykali się na osiedlowych lub szkolnych boiskach, po to, by po prostu pograć w piłkę.

Bez sędziego, trenera, często bez profesjonalnych bramek z siatkami, ale za to z ogromna radością i podekscytowaniem , które dawała im sama gra.

Formuła „gry podwórkowej” tym razem przybrała formę Turnieju „Dzikich Drużyn”.

Do Turnieju zgłosiło się 23 uczniów. Metodą losowania zostało wybranych 5 kapitanów, którzy po kolei wybierali zawodników do swoich drużyn. Po wybraniu drużyn i wymyśleniu oryginalnych nazw, jednocześnie na dwóch boiskach rozpoczęły się mecze. Drużyny 4 – osobowe, systemem rozgrywek „każdy z każdym”, czas meczu 1 x 15 minut. Uczniowie sami sędziowali swoje mecze i sami również rozwiązywali kwestie sporne dotyczące przekraczania przepisów gry. Rywalizacja była bardzo zacięta a same mecze stały na wysokim poziomie sportowym. W dwóch przypadkach o zajętym miejscu decydowały bezpośrednie spotkania.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – „420” TEAM – 9 pkt.

II miejsce – Wybrzeże Klatki Schodowej – 9 pkt.

III miejsce – „200 IQ Team” – 4 pkt.

IV miejsce – „ -1IQ Team” – 4 pkt.

V miejsce – „Minionki Team” – 3 pkt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i rywalizację sportową.

 

Organizator imprezy:

Kornel Karakulski

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak