Uczniowie klas VII – film i warsztaty

 

Na platformie życia spotykają się ze sobą dwie grupy ludzi: napiętnowani i normalsi. Ci pierwsi to posiadacze widocznych dla oczu, mniejszych lub większych, deformacji twarzy, kończyn lub całego ciała. Często są izolowani lub dyskredytowani. Normalsi to osoby, które również posiadają, nieraz bardzo głębokie skazy, zranienia i deformacje, ale ponieważ są ukryte głęboko w sercu, to dla oczu otoczenia pozostają niewidoczne. Dodatkowo ich zewnętrzna powłoka jest dekorowana udziwnionym strzyżeniem, tatuażami, markowymi ubraniami i wytrenowanymi manierami.

„Cudowny chłopak” to tytuł filmu, który obejrzeli uczniowie klas VII. Następnie, pod kierunkiem Pani Doroty Surdyk uczestniczyli w warsztatach kształtujących i  porządkujących świat  wartości. Film porusza bardzo ważne  kwestie trudnych  relacji w rodzinie i szkole. Niektórzy z nas mają  cechy lub fakty ze swojego życia, których nie mogą zmienić. Każdy jednak może zmienić swoje nastawienie lub postawę wobec innych.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak