Warsztaty mydlarskie w klasie Ia


Dnia 20 maja 2022r. uczniowie klasy I a wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego tworzy się mydlane kształty oraz w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych kostek. Uczniowie mieli do wyboru kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy oraz niesamowite ozdoby glicerynowe, które zatapiały w swoim mydełku. Własnoręcznie wykonane mydełka na koniec warsztatów zostały zapakowane w  woreczki z etykietą. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał trzy mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wykonane przez dzieci glicerynowe mydełka stały się nietuzinkowym upominkiem dla Mam z okazji zbliżającego się ich święta dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

Katarzyna Augustyniak

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak