Wizyta w Bibliotece Publicznej w Miłosławiu

 

Dnia 23 lutego 2023r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą Eweliną Grajek wybrali się po raz pierwszy do Biblioteki Publicznej w Miłosławiu.

Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką, czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. Spotkanie w bibliotece miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Wizyta dzieci w bibliotece rozpoczęła się od przywitania z Panią bibliotekarką Ewą Mikulską, która zapoznała dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie uczniowie dowiedzieli się co zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Dzieci miały okazję przekonać się „co to jest biblioteka” – zobaczyły, wypożyczalnię dla dorosłych i dzieci oraz czytelnię. Następnie Pani Ewa zaprezentowała kilkanaście bardzo ciekawych książek z działu dziecięcego.

Jedną z wielu atrakcji było również zwiedzanie komnatypałacowej”, w której eksponowane są pamiątki  historyczne, obrazy z kolekcji hrabiego Seweryna Mielżyńskiego.

Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, z prezentem w postaci zakładki do książki. Wychowawczyni wypożyczyła również książkę do przeczytania w klasie „Poezje” Wisławy Szymborskiej. Uczniowie gorąco podziękowali Pani Ewie Mikulskiej za tak ciekawą i interesującą lekcję biblioteczną. Na pewno tam wrócimy!!!

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, radośni i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.

​​​​​​​​​Ewelina Grajek

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak