Wycieczka rowerowa do Śmiełowa

 

W ramach „Tygodnia języka polskiego” uczniowie klas VI b i c wraz z wychowawcami oraz opiekunkami paniami M. Przybylską i K. Pedrycz udali się na wycieczkę rowerową do Śmiełowa. Zdarzenie miało miejsce 12 czerwca 2018 r. we wtorek.  W godzinę pokonaliśmy kilkanaście kilometrów, a podczas jazdy podziwialiśmy uroki mijanych miejsc, jak stary most czy kościół w Pogorzelicy. Jechaliśmy przez wsie, lasy, przeprawialiśmy się promem przez Wartę. Na miejscu zrobiliśmy wspólną fotografię, a następnie udaliśmy się do Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy sale pałacowe poświęcone pamięci wieszcza, osób, które gościły przed laty w pałacu oraz właścicielom tego pięknego miejsca. Uczniowie wzięli udział w warsztatach , które poszerzyły ich wiedzę dotyczącą A. Mickiewicza. Następnie zwiedziliśmy pobliski park, podziwiając ogródek Zosi i pomnik poety. Wyprawa rowerowa wszystkim się podobała, a pod szkołę dotarliśmy cali i zdrowi.

 

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak