Zielona szkoła

Zielona Szkoła w Ustce 2022
„Morza szum, ptaków śpiew i ognisko pośród drzew”. Tak przebiegał przez 7 dni nasz wypoczynek w Ośrodku „Albatros” w Ustce. Ale czy tylko tak? Oczywiście, że nie!
Skoro Zielona Szkoła to musi być i nauka, więc chętnie braliśmy udział w zwiedzaniu ciekawych miejsc, które znajdują się na tym właśnie terenie o nazwie „Kraina w kratę”.
Najpierw była wyprawa do Orzechowa, gdzie podziwialiśmy morze z wysokiego klifu:

Potem dla zabawy odwiedziliśmy Krainę Megaliusza – Megalandię:
OneDrive_2022-06-18 (3)
Być nad morzem i nie popłynąć statkiem? Niemożliwe podczas Zielonej Szkoły!
OneDrive_2022-06-18 (4)
W końcu nadszedł czas na zwiedzanie muzeum. Był to zamek księcia Bogusława w Słupsku. Tam szukaliśmy ukrytych monet i słuchaliśmy opowieści o piratach.
OneDrive_2022-06-18 (5)
Po ciekawej lekcji historii mieliśmy zajęcia z WF-u na basenie „Trzy Fale”. Było fantastycznie!

OneDrive_2022-06-18 (6)
W czwartek czekał nas wyjazd do wsi Swołowo, gdzie znajduje się skansen z budynkami szachulcowymi. Stąd właśnie nazwa tego regionu – „Kraina w kratę”. Chłopcy utkali dla siebie krajki, a dziewczyny szyły na pamiątkę lalki z materiału. Nieźle im to wyszło… A wieczorem czekało nas jeszcze ognisko i opowieści o duchach…
OneDrive_2022-06-18 (7)
Odwiedziliśmy również skansen w Klukach, które dawniej były wioską rybacką. Uczyliśmy się różnych prac w gospodarstwie. Były tam też różne barany… Najmłodsi z nas jeszcze tego dnia zdobyli latarnię w Czołpinie.
OneDrive_2022-06-18 (8)
Życie w „Albatrosie” spędzaliśmy na zabawach i zajęciach sportowych. Kibicowaliśmy też dzielnie naszej reprezentacji piłkarzy i siatkarzy. Nie było czasu na nudę.
OneDrive_2022-06-18 (9)
Najbardziej jednak lubiliśmy spędzać czas na plaży. Obowiązkowa była sesja o zachodzie słońca.

OneDrive_2022-06-18 (10)
W drodze powrotnej wpadliśmy jeszcze zobaczyć zamek krzyżacki w Bytowie i tak zakończył się nasz pobyt na Zielonej Szkole w Ustce. Niektórzy z nas już zapisali się na następny rok.

OneDrive_2022-06-18 (11)