50. rocznica nadania imienia Wiosny Ludów Szkole Podstawowej w Miłosławiu.

To była piękna uroczystość! Czekaliśmy na ten dzień od dawna – 50. rocznica nadania imienia Wiosny Ludów Szkole Podstawowej w Miłosławiu. Zaproszeni goście, a wśród nich władze lokalne z Panem Burmistrzem na czele, zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu  Wrzesińskiego, przedstawicielki Kuratorium Oświaty z Poznania , ksiądz prałat z miłosławskiej parafii, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rady Gminy, byli burmistrzowie gminy Miłosław, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przedstawiciele firm i instytucji. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i  uczniów powitał Dyrektor Szkoły – Paweł Skrzypczak, a następnie wygłosił przemówienie,   w którym podkreślił ogromne znaczenie szkoły w kształtowaniu kolejnych pokoleń. Rys historyczny przedstawili zgromadzonym gościom przedstawiciele społeczności uczniowskiej – Zofia i Maciej, uczniowie naszej szkoły. Na ręce dyrektora zostały złożone gratulacje z okazji tak wspaniałego święta, a on sam podziękował przedstawicielom różnych instytucji i firm za wieloletnią współpracę i bezinteresowną pomoc.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nastał czas występów artystycznych. Uczniowie wraz z nauczycielami czynili przygotowania od wielu tygodni: próby, stroje, rekwizyty, wybór odpowiedniej muzyki, tekstu, dekoracje… Czasem tylko nieliczne osoby potrafią docenić trud włożony w całość przedsięwzięcia, ale goście  zgromadzeni w hali sportowej nagrodzili występy uczniów gromkimi brawami. Owacje na stojąco to wspaniałe podziękowanie dla młodych artystów oraz ich opiekunów. W holu szkoły można było podziwiać wystawy okolicznościowe prac uczniowskich oraz historyczne księgi pamiątkowe, kroniki czy zdjęcia absolwentów.

Dzień 18 października 2019 r. z pewnością zapadnie na długo w pamięci uczestników tego wydarzenia, a  szkoła doczeka się kolejnych wyjątkowych uroczystości i wspaniałych jubileuszy.

Dyrektor Szkoły składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tejże uroczystości, a w szczególności Paniom Sylwii Grajek, Małgorzacie Mikołajczak, Lidii Siwiak, Ewelinie Grajek, Katarzynie Augustyniak, Katarzynie Piłat, Panu Mirosławowi Zimnemu, pracownikom obsługi, Paniom, które zadbały o pyszny poczęstunek dla wszystkich gości.

Małgorzata Przybylska