Bicie rekordu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

 

16 października 2018 przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Obchodzony jest on od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Cel inicjatywy to popularyzowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Jeśli jesteśmy świadkami wypadku, naszym obowiązkiem jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.   Po stwierdzeniu, że poszkodowany nie oddycha i wezwaniu fachowej pomocy przystępujemy do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Obecnie obowiązujące zasady RKO  osoby dorosłej to 30 uciśnięć na klatkę piersiową i dwa wdechy ratownicze. Uczniowie w naszej szkole już od najmłodszych lat mają te zasady przedstawiane i ćwiczone.  Dlatego bez wahania przystąpiliśmy do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo -oddechowej.  Uczniowie z klasy 3a, 3b, 3c  z oddziałów gimnazjalnych, 8a, 8b, 7a, 5d i 5e zanim przystąpili do bicia rekordu przypomnieli i przećwiczyli sobie podstawowe zasady z RKO i 16 października o godzinie  12-tej przystąpili do jego bicia. W sumie do akcji reanimacji przystąpiliśmy 382 razy na 7 fantomach. Bicie rekordu odbyło się w sali gimnastycznej w pałacu pod czujnym okiem pań Ewy Jarząb, Honoraty Knast, Małgorzaty Mikołajczak oraz wsparciu pani Sylwii Grajek
i Beaty Kaniewskiej.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne potwierdzenie rekordu.

                                                                                  Honorata Knast

 

 

 

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak