Żywa lekcja przyrody

 

Dnia 25.11.2019r. odbyło się spotkanie z ornitologiem Panią Ewą Jasińską, zamieszkałą w Środzie Wlkp. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. I a i  kl. III b wraz z wychowawcami: Eweliną Grajek i Lidią Siwiak. Pani Ewa opowiedziała dzieciom na czym polega zawód ornitologa, który jest jej pasją od 12 lat. Opisała swoje niezwykłe podróże do Afryki i na największą wyspę Norwegii Spitsbergen, położoną na Morzu Arktycznym. Pani ornitolog z wielkim zamiłowaniem mówiła nam o różnych gatunkach ptaków i ich zwyczajach.
Pokazała nam strój i ekwipunek – namiot ornitologa, liczne slajdy ze zdjęciami ptaków i zwierząt. Dała nam bardzo ważne wskazówki np.: nie można dokarmiać ptaków chlebem oraz zabierać małych ptaszków do domu. Uczniowie zadawali bardzo dużo nurtujących ich pytań. Pani Ewa jest tak ciekawą, ciepłą i miłą osobą, a przy tym posiada ogromną wiedzę na temat przyrody, która nas otacza. Tak ciekawą lekcję przyrody dzieci na pewno zapamiętają na bardzo długo !!!

Dziękujemy za tak wspaniałą i pouczającą lekcję przyrody Pani Ewie Jasińskiej uczniowie kl. I a i III b z wych. Eweliną Grajek oraz wych. Lidią Siwiak.

Spotkanie to odbyło się w ramach projektu pt.: „Spotkania z ciekawymi ludźmi dla klas I-III”

« 1 z 2 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak