Festyn 26 maja

 

Dnia 26 maja 2018 roku przy Szkole Podstawowej w Bugaju odbył się festyn . Rozpoczął się o  godz. 8.30 rajdem rowerowym do Winnej Góry, w którym wzięli udział rodzice, nauczyciele i dzieci. Na miejscu zostały zapalone znicze przy sarkofagu z ciałem gen. J. H. Dąbrowskiego oraz odegrany i odśpiewany hymn Polski, a następnie zaprezentowane inne utwory patriotyczne.  Uczestnicy rajdu zwiedzili salę pamięci w pałacu poświęconą generałowi . Od godz. 11.30 – 14.00 odbywał się festyn na terenie szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać i obejrzeć występy artystyczne młodych talentów, a na szkolnych korytarzach podziwiać wystawy prac i przedsięwzięć, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. W stołówce i świetlicy szkolnej przedstawiciele klas wraz
z rodzicami i nauczycielami  sprzedawali własnoręcznie przygotowane ciasta, desery i napoje. Była to dla uczniów bardzo dobra lekcja samodzielności i nauka promocji. Każdy mógł zakupić lody, a na boisku obejrzeć pokaz baniek mydlanych. Najmłodsi korzystali z atrakcji malowania twarzy. W jednej z sali lekcyjnych odbył się pokaz chemiczny pt. „Kameleon i inne doświadczenia ” przygotowany przez p. A. Zabiszak oraz jej syna Michała. W szkole dorośli mieli możliwość oddania krwi oraz zarejestrowania się jako dawcy szpiku. Ponadto odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz możliwość nauki pod okiem pań M. Mikołajczak
i K. Pedrycz. Uczniowie mieli możliwość zakupienia losów na loterii fantowej. Obok szkoły najmłodsi uczestnicy festynu bawili się na dmuchanych zamkach oraz mogli obejrzeć wóz strażacki z jego wyposażeniem. Aby się posilić, rodzice przygotowali kącik gastronomiczny z grillem, własnego wypieku chlebem, a w stołówce istniała możliwość zakupienia grochówki. Całości festynu przyświecała miła, pełna radości atmosfera i wspólnie spędzony czas w gronie najbliższych.

 

« 1 z 8 »

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak