Krwiodawstwo w szkole – rekordowy Miłosław

W dniu 15 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów
w Miłosławiu odbyła się akcja poboru krwi, którą zorganizowały nauczycielki biologii: Honorata Knast i Małgorzata Mikołajczak.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza odnotowało rekordowy pobór krwi. W ciągu 3 godzin zarejestrowały się 64 osoby, chcące oddać krew. Ostatecznie została pobrana krew od 46
dawców. Uzyskano aż 20,7 litrów krwi.

Wszystkim krwiodawcom za przekazany, bezcenny dar organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Krwiodawcy zdali egzamin celująco z bezinteresownego niesienia pomocy bliźniemu. Odrębne podziękowania przekazujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia akcji krwiodawczej.

Małgorzata Mikołajczak

« 1 z 2 »