„MEDITEST”

16 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przystąpili do ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony „MEDITEST”. Zagadnienia konkursu obejmowały następujące treści :

– zasady zdrowego odżywiania się,

– pierwszą pomoc,

– budowę ciała człowieka,

– zagrożenia zdrowia i życia,

– najczęstsze schorzenia,

– zdrowy tryb życia.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki biologii p. Małgorzata Mikołajczak i Honorata Knast.
W celu wyrównywania szans, uczestników konkursu podzielono na dwie kategorie wiekowe :

– uczniów klasy VII – VIII szkoły podstawowej,

– klasy III gimnazjum.

Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano test składający się z 30 pytań. Do konkursu przystąpiło łącznie 31 uczniów. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Wyniki prac konkursowych ogłoszone zostaną w styczniu 2019 r.

Małgorzata Mikołajczak

No Images found.