Odkrywcza chemia – ,,Jedzenie z efektem ŁAŁ” i inne

 

7.06.2019. odbył się ostatni wyjazd uczniów naszej szkoły w ramach pierwszej edycji projektu ,,Odkrywcza Chemia – Poznaj, Sprawdź, Wykorzystaj”. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, pt. ,,Jedzenie z efektem ŁAŁ”. Na początku na podstawie doświadczeń odpowiedzieli sobie na pytanie: ,,Czy jedzenie może być źródłem światła?, w dalszej części mogli zobaczyć kilka bardzo widowiskowych typów procesów chemicznych. Podczas tego wyjazdu każdy z uczestników w czasie zajęć laboratoryjnych, pt.  pt. ,,Chemzagadki życia codziennego” miał okazję wyprodukować mydło. W ten sposób powstały piękne prezenty na przeróżne okazje. Tego dnia odbył się także wykład poświęcony ochronie środowiska, motto wykładu brzmiało: ,,Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych ojcach, a jedynie pożyczyliśmy od naszych dzieci”. 

Organizator:

Jagoda Jaskuła

No Images found.

 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Projekt i wykonanie: Jacek Lewandowski
Administracja od 01.09.2020 r. - Mariusz Walczak