Odkrywcza chemia – ,,Jedzenie z efektem ŁAŁ” i inne

 

7.06.2019. odbył się ostatni wyjazd uczniów naszej szkoły w ramach pierwszej edycji projektu ,,Odkrywcza Chemia – Poznaj, Sprawdź, Wykorzystaj”. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, pt. ,,Jedzenie z efektem ŁAŁ”. Na początku na podstawie doświadczeń odpowiedzieli sobie na pytanie: ,,Czy jedzenie może być źródłem światła?, w dalszej części mogli zobaczyć kilka bardzo widowiskowych typów procesów chemicznych. Podczas tego wyjazdu każdy z uczestników w czasie zajęć laboratoryjnych, pt.  pt. ,,Chemzagadki życia codziennego” miał okazję wyprodukować mydło. W ten sposób powstały piękne prezenty na przeróżne okazje. Tego dnia odbył się także wykład poświęcony ochronie środowiska, motto wykładu brzmiało: ,,Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych ojcach, a jedynie pożyczyliśmy od naszych dzieci”. 

Organizator:

Jagoda Jaskuła

Szanowni Państwo!

W związku z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami Gmina Miłosław zawarła umowy ze stomatologami o objęcie naszych uczniów świadczeniami ogólnostomatologicznymi i profilaktycznymi. Polegają one na przeglądzie dentystycznym wszystkich dzieci oraz w konsekwencji na ewentualnym leczeniu:

Objęcie ucznia opieką będzie realizowane za zgodą rodziców/opiekunów prawnych dlatego otrzymacie Państwo do wypełnienia oświadczenia zgody wraz z wyborem lekarza stomatologa spośród tych, z którymi gmina podpisała porozumienie. Są to pani dr Joanna Białek-Skowrońska –  gabinet we Wrześni ul. Sinkiewicza 12 i pani dr Dorota Jędrzejewska – gabinet w Miłosławiu ul. 11 Listopada 5. Wybór lekarza należy do Państwa.

Harmonogram korzystania z gabinetu stomatologicznego ustalą lekarze w porozumieniu z dyrektorem i zostanie on Państwu przedstawiony przez szkołę. Zadaniem rodziców/prawnych opiekunów, którzy wyrażą zgodę na leczenie będzie odbycie wizyty z dzieckiem zarówno w celu pierwszego przeglądu jak i kolejnych ewentualnych wizyt. Dojazd we własnym zakresie.

 

Prosimy o zwrot wypełnionych oświadczeń zgody do poniedziałku 18 listopada 2019, także jeśli nie wyrażają Państwo zgody.